View France rivers & canals in a larger map

שייט תעלות בצרפת

מגוון טעמים ונופים

צרפת הארץ הפופולרית ביותר באירופה לשייט תעלות נהרות עצמאי, ויש סיבה לכך! הנופים היפים ביותר, מגוון אפשרויות הבילוי בערים ובכפרים, אושר התרבות וכמובן המטבח הצרפתי המהולל. לרשתוכם, 8 איזורי שייט עם 26 בסיסי שייט לאורכה ולרוחבה של צרפת.

איזורי השייט

חדש ומעניין! לראות את מעגן הסירות ואיזור השייט באמצעות המפה הלווינית של גוגל:
"קליק" על ארץ השייט הרצויה ותופיע מפה עם "עוגנים" שמסמנים את איזורי השייט ובסיסי השכרת הסירות. "קליק" על העוגן ומקבלים את שם המעגן בצד תופיע רשימת כל המעגנים באותה ארץ. בסוף רשימת המעגנים מופיע אייקון מרובע, קליק על הריבוע, המפה הופכת לצילום לווין. בפינה השמאלית למטה ראה +/- הגדלה/הקטנה (zoom-in-out). הקש מספר פעמים +++ עד שמופיע צילום שבו אפשר לראות את הנהר, התעלה, ואף הסירות העוגנות המעגן. כעת באפשרותך "לסייר" באיזור ו"לשייט" על הנהר או התעלה על ידי הזזת המפה.

לרשותכם עשרות דגמים וגדלים שונים, לבחירה לפי גודל המשפחה, קבוצת החברים לשייט או התקציב.
ראה: דגמי סירות

מה המיוחד בכל אזור...

Burgundy / Loire Nivernais

איזור הבורגונדי הוא הגדול והמגוון ביותר בצרפת. איזור השייט משתרע מעמק הלואר ועד מזרח צרפת בגבול עם שוויצריה. החלק המרכזי של איזור הבורגונדי מכונה: Loire / Nivernais באיזור זה השייט מתנהל במקביל לנהר הלואר ובחלקו השני על נהר היון ותעלת הניוורנה. איזור זה הינו אחד היפים והפופולרי בצרפת. מעבר ליופיו של האזור, שדרות הכרמים, יערות עבותים ושדות ירוקים. יש  סיבה נוספת, שכדאי לשים לב! הקירבה לפריז ונוחות ההגעה לבסיסי הסירות ברכב או רכבת (כשעה וחצי נסיעה).
בסיסי השייט: Chatilon , Decize, Migenns, Chatel Censoir

Burgundy / French Comte

החלק המזרחי קרוב לגבול השווצרי מכונה: Franche Comte בו השייט מתנהל על הנהר River Saone. השייט עובר בערים גדלות, ששם תימצאו קתדרלות מפוארות, מרכזי בידור וקניות, דרך עיירות עתיקות מימי הביניים ושווקים ססגוניים.
בסיסי השייט: Fontenoy le Chateau, Gray, St. Jean de Losne, Branges

Alsace & French Saarland

איזור אלזס שנימצא בצפון צרפת בגבול עם גרמניה מאופיין בכפרים ציוריים ובתים בנויים בסיגנון ייחודי עם קורות עץ אלכסונייות המכונה .Fachwerk בירת האיזור שטרסבורג בעלת אוירה קוסמופוליטית ואטרקציות תיירות למחביר, מוזאונים לתולדות העיר ושווקים ססגוניים. העיר העתיקה עם מערכת התעלות מכונה "וונציה  הקטנה". אחד מפלאי הטכנולוגיה שבו תתקלו במסלול השייט היא מעלית הסירות ב-Arzviller - מתקן בדמוי בריכה ענקית שבה נכנסות הסירות. המעלית מעבירה את הסירות מעל הר גבוה להמשך השייט בנהר.
בסיסי השייט: Strasbourg, Hesse

River Lot

שייט בנופים מדהימים עם מצוקים תלולים היורדים עד המים. נהר הלוט, עובר בעמקים רחבים וגם בקניונים צרים. כפרי אמנים על פסגות ההרים , ביקור מרשים בגלריות ובסמטאות הרומנטיות. אחד האיזורים היפים והמרשימים ביותר לשייט בצרפת.
בסיס השייט: Douelle

Brittany

איזור שייט במערב צרפת הגובל עם האוקינוס האטלטי. שייט מרשים בכפרים קלטים עתיקים (תושבי האיזור שהגיעו לכאן מבריטניה). נופים ציוריים, עיירות עתיקות, טירות ומבצרים. הפארקים ומתקני השעשועים יהוו אטרקציה לצעירים וחופשה מושלמת ומהנה לכולם.
בסיסי השייט: Dinan, Messac, Nort sur Erdre

Canal du Midi

שייט בדרום צרפת בקירבת חופי הים התיכון, לאורך תעלת המידי שמקשרת את האוקיינוס האטלנטי עם הים התיכון. התעלה מובילה את המשייט למסע מופלא בלב האזור הכפרי עתיר יקבי יין וכרמים עד האופק. ביקור בעיר ימי הביניים Carcassonne ששומרת על צביונה ובה נערך קרניבל פרשים מימי הביניים לבושים במגן  שריון וכלי הנשק העתיקים.
בסיסי השייט: Castelnaudary, Trebes, Narbonne

Camargue

הפלגה באיזור רחב ידיים של אגמים לאוהבי הטבע צפיה בציפורים והחי. איזור הקינון היחיד בכל צרפת של צפורי הפלמינגו. לאורך החוף כפרי דייגים אותנטיים, עם מסעדות מטעמי הים שזה עתה הביאו הדייגים הקלמרי והשריפס הטריים מהדייג המקומי.  עקב הקירבה לים התיכון באיזור זה חופי רחצה מצויינים.
בסיסי השייט: Port Cassafieres, Beaucaire, St. Gilles

Aquitaine

איזור שייט שנימצא מדרום לעיר בורדו לחופי האוקינוס האטלנטי. איזור עם נופים ירוקים. כפרים עתיקים ששומרים על סיגנונם  המיוחד עם חומה עגולה מסביב שנועדה בעבר להגן על התושבים בפני שודדים ואויבים. כיום התיירים הרבים שפוקדים כפרים אלו מתקבלים בסבר פנים יפות ואהדה.
בסיסי השייט: Le Mas d'Ageais, Condom

Charente 

האיזור מבטיח בילוי גסטרונומי ותרבותי. ביקור במזקקות הקוניאק המפוסם בעיר Cognac שם נערך סיור מודרך בטירה שבה מיוצר הקוניאק המפורסם בעולם. לאורך מסלול השייט ניתן לראות שרידי אמפיתיאטרון רומי ושער נצחון לקיסר טיבריוס. מעניין לציין שתפעול הלוקים נעשה באופן עצמאי דבר שמבטיח פעילות ספורטבית מהנה במסגרת השייט.
בסיס השייט: Jarnac

ארצות נוספות

צרפת / איטליה / גרמניה / אנגליה וסקוטלנד / אירלנד / בלגיה / הולנד

אהבתם את הרעיון ומעוניינים לקבל פרטים נוספים?
מחירים, תנאי הזמנה, ביטוחים, מה כלול ולא כלול.
קליק על: פרטים והרשמה  ונשוב אליכם בהקדם.

רוצים להתיעץ אישית?
תתקשרו לאברי 03-5443247
או שילחו מייל  avri@medyacht.co.il