שייטים כותבים

מאמרים, דעות והמלצות

איך מזמינים סירה לשייט בנהרות אירופה ומה התנאים?

1. איך בוחרים את הסירה המתאימה
הנתון העיקרי לבחירת סירה - מספר נוסעים! (כולל ילדים ותינוקות) לרשותכם סירות מ- 2 ועד 12 נוסעים. רוב הסירות מוגדרות למינימום ומקסימום נוסעים, לדוגמא:  6+2 הפרוש שהסירה  נוחה ל- 6 נוסעים אבל  ניתן להוסיף 2 נוסעים נוספים עם לינה על הספה בסלון.  כל  סירה כוללת: תאי שינה זוגיים עם מקלחת וב"ש, סלון/פינת אוכל, מטבחון עם כל הכלים והציוד,  רדיו ומערכת מוזיקה חלקן גם מיזוג אויר וטלוויזיה.  רוב הסירות עם מרפסת עליונה והיגוי כפול.

2. איך בוחרים ארץ, אזור שייט ותקופת שיט
ראה בקטלוג האינטרנטי  את מבחר הארצות, אזורי שיט והמסלולים שעומדים לרשוותכם. בחר את איזור השיט המתאים לכם. השייט בנהרות אירופה החל מחודש מרץ ועד סוף אוקטובר. נשמח לייעץ ולהדריך בנושא זה.

3. מחיר השכרת  הסירה וכמה זמן השייט?
המחיר לפי גודל הסירה (מספר מקומות לינה),  דגם הסירה  ותאריך השיט. (יש מחירון ליד כל סירה בקטלוג). זמן השייט הרגיל שבוע ימים (7 לילות). פרט לתקופת שיא העונה (יולי-אוגוסט) ניתן לקבל גם שייט מקוצר 3-4-5 לילות במחיר מופחת. המחיר כולל: את הסירה על כל ציודה לנוחיות השייט והניווט (ראה פרוט סעיף 11)  ובנוסף, הדרכה מעשית בנהיגת הסירה, ושרות תיקונים וסיוע טכני לאורך כל ההפלגה.

4. תשלומים נוספים שחלים בנוסף למחיר השכרת הסירה.
א. דמי הרשמה - בסכ' 60 אירו חלים על כל הזמנה, הסכום לא יוחזר במיקרה של ביטול לאחר ביצוע ב. שיט בכיוון אחד - יש להזמין מראש, מחוייב בתוספת של  150-100 יורו. (לפי מרחק מבסיס סירות) ג. ביטוח ביטול (אופציונלי) - מכסה את המזמין וכל משתתפי השיט במיקרה של הצורך לבטל  את השיט מסיבה של "כוח עליון" כגון: תאונות, מחלות, מוות. הביטוח מכסה את כל נוסעי הסירה. המחיר 4.5% ממחיר ההשכרה. החזרת כספים מותנת בהצגת מסמך רפואי המאשר את הסיבה לביטול השיט. במיקרה זה יוחזרו הכספים ששולמו, למעט דמי ההרשמה 60 אירו, פרמית הביטוח (4.5% הנ"ל) וכן דמי טיפול אדמיניסטרטיבי בסכ' 90 אירו.

5. תנאי ההזמנה והתשלום
עם ביצוע ההזמנה יש לשלם 35% מהסכום הכללי כדמי קדימה.  גמר חשבון 62 יום (חודשיים) לפני מועד השיט. במקרה של  ההזמנה מבוצעת פחות מ- 62 יום לפני מועד השיט ישולם מלוא התשלום מראש. כל התשלומים בש"ח בצמוד לשער רכישת מטבע זר ביום התשלום.

6. ביטוח תאונות לגוף הסירה
ביטוח  התאונות כלול במחיר ההשכרה. הביטוח לא כולל אבדן ציוד הסירה או חבלה  זדונית. הכל בכפוף להשתתפות עצמית מירבית בין 1500 עד 2000 אירו לפי גודל  וסוג הסירה. התשלום בפועל  לפי ערך הציוד שעבד או הנזק שניגרם. כסוי ביטוחי מלא לסירה (ביטול השתתפות עצמית - ביטוח אופציונלי)
ניתן לרכוש כסוי ביטוחי מלא תמורת 150-100  יורו (לפי גודל וסוג הסירה). ביטוח זה מכסה את הלקוח באופן מלא למיקרה של תאונה או נזק בזמן השיט. הביטוח לא מכסה  נזק מפגיעה זדונית. הביטוח ניתן לרכישה בזמן ההזמנה או בזמן קבלת הסירה בבסיס הסירה בחו"ל. ביטוח זה לא מכסה אבדן האופניים - אלו ניתן לבטח בניפרד במחיר 10 אירו לשבוע.

8.  דלק
הסירה תימסר ללקוח עם מיכל  דלק מלא. ערבון דלק  בסכ' 250 אירו ישולם, בזמן קבלת הסיר. הדלק מספיק לכל תקופת ההפלגה,  בזמן השייט לא יהיה צורך למלא דלק, אין תחנות דלק על הנהרות. בסיום השיט יחויב הלקוח לפי צריכת הדלק בפועל, נימדד לפי שעות מנוע. בדרך כלל הסכום לחיוב לא יעלה על ערבון הדלק.

9. ערבון השכרה + ערבון דלק
ערבון (באמצעות כרטיס אשראי בינ"ל) בסכ' 2000 אירו יופקד בזמן קבלת הסירה + ערבון דלק בס"כ 250 אירו. הערבון יוחזר עם החזרת הסירה במצב נקי ומסודר, על כל ציודה וללא נזקים, במקום ובזמן לפי תנאי  ההשכרה - בקיזוז מחיר הדלק.

10. שרותים אופציונלים
אופניים: 50 אירו לשבוע, אופני ספורט 65 אירו אופני ילד 40 אירו. חנייה לרכב: 30-50 אירו לשבוע (לפי איזור )העברת רכב: מבסיס סירות אחד לבסיס סירות אחר בהשכרת סירה לשייט בכיוון אחד, מחיר השרות 300-100 אירו, לפי מרחק העברת הרכב.
 
11. תנאי קבלה והחזרת הסירה
עם קבלת הסירה הלקוח מקבל הדרכה מעשית בהפעלה ונהיגת הסירה וכן הסבר לגבי כל המערכות בסירה. הסירה תימסר ללקוח במצב תקין, נקי ומסודר עם מיכלי דלק ומים מלאים. ציוד הסירה כולל: תנור בישל ואפיה, מקרר, כלי בישול וכלי אוכל, כמו כן סדינים,  שמיכות, כריות, לפי מספר המשתתפים. כל סירה מצויידת במערכת חימום מרכזית ובחלקן גם במערכת מיזוג אויר,  מערכת מוזיקה, רדיו טייפ או  מערכת CD. 
חשוב ! הלקוח מצידו חייב להחזיר את הסירה במקום ובזמן שנקבע, כאשר הסירה נקיה ומסודרת באופן  סביר. במיקרה שהסירה לא תוחזר בזמן ובמצב נקי, יחוייב הלקוח בשכר ניקוי הסירה, בין  70-125 אירו (לפי גודל סירה) איחור בהחזרה יחוייב 500-1850 אירו. התשלום יחוייב מערבון ההשכרה באמצעות כרטיס האשראי.

12. שרות תיקונים בזמן השיט
חברת ההשכרה מספקת שרות תיקונים וסיוע טכני 7 ימים בשבוע, השרות בשעות העבודה הרגילות במשך היום. במיקרה של בעיה או תקלה טכנית, יש להתקשר לבסיס הסירה. מכונאי השרות הטכני יגיע לסירה בתוך זמן קצר.

 

בחזרה לאינדקס כל המאמרים