שייטים כותבים

מאמרים, דעות והמלצות

איזה סירה, באיזה ארץ ומסלול שייט לבחור?

הינה כמה עצות מעשיות והדרכה:
 
ראשית מתי להזמין
הסיכוי הטוב ביותר לקבל את הסירה הטובה והמתאימה ביותר, במחיר הנוח ביותר ובמקום היפה ביותר, זה הזמנה מוקדמת! זה אומר לפחות  3-4 חודשים מראש. שייטים ותיקים ומנוסים מזמינים סירות שנה מראש או בחורף לקראת השיט בקיץ.
 
איך בוחרים סירה מתאימה
השיקול העיקרי לגבי בחירת הסירה, הוא מספר המשתתפים, כולל ילדים. הסירות מוגדרות בקטלוג לפי מספר מקומות לינה. בקטלוג ליד כל סירה, כתוב  SLEEPS: (לדוגמא): 4+2  משמעות המספרים שהסירה נוחה ל- 4 נוסעים ואפשר להלין עוד אחד או שניים, בדרך כלל ילדים בסלון על מיטה מתקפלת (שולחן שהופך למיטה). סידור זה כמובן חוסך הרבה כסף  אבל לא נוח ביותר לאלו שלנים בסלון ולכל המשתתפים.
רמת הסירה: כל סירה מוגדרת על ידי סימון של "עוגנים" (זה כמו במלונות שמוגדרים לפי כוכבים). סירות עם 4-5 עוגנים הם היוקרתיות והמפוארות ביותר, (כמובן היקרות ביותר) חלקם כולל מיזוג אויר, טלוויזיה בחדרי שינה וכו'. חשוב לדעת שגם סירות עם 2-3 עוגנים מסודרות, נוחות וכוללות את כל הציוד הדרוש. בדרך כלל מדובר על מודלים קצת יותר ישנים, הדבר גם בא לביטוי ברווחה כללית, גודל החדרים, וכו'.
 
איך נקבע המחיר ואיזה הנחות מקבלים
בקטלוג מתחת לתמונת הסירה מופיע טבלת מחירים לפי תקופות / תאריכים / ארץ השייט
הדבר שמשפיע באופן משמעותי על המחיר, הוא תאריך השייט / תקופה Period. בתקופות טרום וסוף עונה (מרץ, אפריל, מאי, ספטמבר, אוקטובר) המחירים נמוכים עד כדי מחצית מהמחירים בשיא העונה: יוני, יולי, אוגוסט. חשוב! בטרום וסוף עונה ניתן לקבל הנחה משמעותית לשייט עם ילדים עד גיל 15. הזמנת 2 סירות או יותר ביחד זוכה להנחה נוספת.
 
איזה הוצאות נוספות יש
טיסה לארץ השייט ותחבורה לבסיס הסירות. בסירה עצמה יש לשלם עבור הדלק למנוע (סביבות 200-250 אירו לשבוע שייט) ביטוחים אופציונלים, כגון: ביטוח ביטול, ביטוח ביטול השתתפות עצמית (במיקרה של תאונה), שייט בכיוון (כאשר לא חוזרים לבסיס ההתחלה).
כמובן הוצאות רכישת המזון להכנה בסירה או מסעדות.
 
אטרקציות! איפה כדאי לשוט עם ילדים
רבים חושבים שהולנד הארץ המתאימה ביותר לשייט עם ילדים. אכן בהולנד ניתן למצוא פארקים, דולפינריום ואתרי שעשועים רבים לילדים, חלקם אפילו ממש על תווי התעלות, אבל גם בצרפת ואנגליה לא חסר. לדוגמא: דיסנילנד ליד פריז, הארמונות באיזור הלואר. באנגליה על נהר הטמזה, הלגולנד וארמן וינזור ועוד. הכי חשוב לשתף את הילדים בשייט, הנהיגה, ניווט, קשירת הסירה וכו' - "האקשן" בתפעול הסירה הרבה פעמים יותר טוב מכל "דיסנילנד".
 
מתי כדאי לשוט, באיזה ארץ
כידוע תקופת הקיץ יולי, אוגוסט, היא הפופולרית ביותר עקב החופשות מזג האויר נעים וכו'.
מי שמתכנן לשוט בתקופה זאת חייב להזמין הרבה זמן מראש (לפחות 3-4 חודשים מראש)
מבחינת מזג אויר- צריך להביא בחשבון שהמיקום הגיאוגרפי של השייט הינו גורם חשוב! לדוגמא: בתקופות מרץ, אפריל, אוקטובר הסבירות של גשמים ומזג אויר קריר בארצות הצפון יותר סביר (כגון בארצות: הולנד, אנגליה, אירלנד, סקוטלנד). בתקופה זאת כדאי לבחור את השייט במרכז או דרום צרפת או איטליה.
 
איפה נמצאים בסיסי ההשכרה של הסירות ואיך מגיעים
ניתן להשכיר סירה ברוב ארצות אירופה. יש עשרות בסיסי ההשכרה, לרוב הם נימצאים באזורים הכפריים של כל ארץ. יש תחבורה ציבורית טובה לכל הבסיסים. מרחק בסיס השייט משדה התעופה ונוחיות התחבורה לסירה הם גורם חשוב שיש להתחשב בו. במיוחד כאשר נוסעים עם ילדים. מרחק הנסיעה לסירה יכול להיות בין 100 ועד 500 ק"מ כדאי להתייעץ עם אברי במשרד, בנושא זה, כמו בכל יתר הנושאים שהוזכרו.
 
בברכה,
שייט מוצלח ומהנה מצוות הייעוץ
 
לתשומת לב! באתר הנ"ל אפשר לשאול את כל השאלות שמעניינות בנושאי השייט ולקבל תשובות מאנשי מקצוע ומומחים בתחום התיירות והשייט. נא להיכנס למדור "שאלות".
אפשר לכתוב עצות,  הצעות או ביקורת מניסיון קודם, כתבות יתקבלו בברכה ויתפרסמו לטובת השייטים.
כתבות נא להעביר אל: info@sailing-news.co.il
 

בחזרה לאינדקס כל המאמרים