שייטים כותבים

מאמרים, דעות והמלצות

השייט על הנהרות והתעלות בבריטניה

האי הבריטי הינו הותיק ביותר שבו ניבנו תעלות השייט וכאן גם נוצר לראשונה השייט התיירותי המשפחתי. שייט התעלות הינו בילוי פופולרי בכל איזורי האי. באופן כללי השייט מתנהל בשלושה איזורים עיקריים: דרום בריטניה איזור נהר הטמזה, מזרח בריטניה בקרבת החוף האטלנטי ובצפון סקוטלנד.  איזור שייט מיוחד נימצא במרכז בריטניה ואיזור וויילס שם ניתן לשכור סירות מיוחדות המכונות Narrow Boats. השייט באיזורים אלו אפשרי במסלולים מעגליים בתעלות הצרות של האזור.
 
Thames River
 השיט במעלה נהר הטמזה בין כפרים יפיפיים ונופים ירוקים, ביקור בארמון וינדזור Windsor Castle, זהו משכן הקיץ של מלכת בריטניה שם ניתן לצפות בחילופי משמר הכבוד של המלכה. ובהמשך ארמון המפטון קורט Hampton Court Palace  ארמונו ההיסטורי של מלך הנרי ה-7. בקרבת מקום נימצא פארק השעשועים המפורסם  לילדים "לגולנד". השייט מתנהל בין הדמויות הציוריות של סיפרו המורסם של קנט גרהם "הרוח בערבי הנחל" וכמובן הספר הידוע "שלושה בסירה אחת". בהמשך ניתן לבקר בערי האוניברסיטה אוקספורד והנלי, ולצפות בתחרויות חתירה על הנהר של נבחרות הסטודנטים.
כל זה תוך שייט של שבוע ימים, כאשר הסירה משמשת "מלון צף", עם כל הנוחיות: תאי שינה זוגיים, ב"ש ומקלחת, מטבחון מסודר עם כל הציוד, פינת אוכל וכו'. את מבחר הסירות והמחירים ניתן לראות באתר השייט שלנו: www.medyacht.co.il  תקופת השייט מאפריל ועד סוף ספטמבר.

Norfolk Broads
פארק טבע ענקי במזרח אנגליה בקרבת חוף האוקינוס האטלנטי.  השייט באיזור זה מתנהל על מיגוון נהרות ונחלים טבעיים ואגמים קטנים שמהווים שמורת טבע מיוחדת ביופיה. שיט מהנה עם המון אטרקציות לילדים. פיקניק בחיק הטבע, ניתן לעסוק בדייג, צפיה בציפורים מיוחדות, רכיבה עלפוני ועוד. פארק שעשעים ענק בקרבת הים בעיר גרט ירמוט Great Yarmouth. בסיס השייט שלנו נימצא בעיירת הנופש הורנינג Horning. משם ניתן להפליג לכיוונים שונים על  מגוון הנהרות של האזור.הניווט קל ביותר עם שילוט הכוונה בכל פינה. בתקופה של שבוע ימים משייטים בכפרים ציוריים, מבקרים בשווקים צבעוניים, מבלים בפאבים המקומיים. לרשותכם מבחר סירות לזוג ועד 10 נוסעים. תקופת השייט מאפריל ועד סוף ספטמבר.

Scotland 
שיט באגם  Loch Ness משכן המפלצת המסתוריתאו ביקור באדינבורו, עיר  המוזיקה והפסטיבלים החשובים בעולם. השייט מתנהל באגמים הגדולים של התעלה הקלדונית Caledonian Canal. בסיס השייט נימצא בעיירה לאגן Laggan משם ניתן לשוט עד העיר הצפונית של סקוטלנד Inverness. לאורך מסלול השייט ניתן לבקר במוזיאון מיוחד המוקדש לחיפושים אחר המפלצת בלוך נס. העגינה במעגנים מיוחדים לסירות, שם ניתן לשכור גלשן רוח, או אופנים ולסייר בשבילים לחופי האגמים של סקוטלנד. חופשת השייט בסקוטלנד מומלצת בתקופת הקיץ: מאי עד סוף אוגוסט עקב מזג האויר הסגרירי והים הסוער בתקופה אחרות.

בחזרה לאינדקס כל המאמרים